• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn: 7:30 - 15:30 | wt-pt: 7:00 - 15:00

Razem łatwiej!

Gala Społecznik 2021

Barwy wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2021

  • 2021-12-10 14:45:04
  • OPS Police

Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Gali podsumowującej Program Społecznik 2019-2021. Uroczystość odbyła się w dniu 07 grudnia 2021r. w Operze na  Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Było to bardzo ważne wydarzenie ponieważ podczas Gali została doceniona wieloletnia współpraca Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach z wolontariuszami ze szkolnej grupy „Pomagaczy” Szkoły Podstawowej Nr8 w Policach pod kierunkiem pedagoga szkolnego  Pani Iwony Włodarskiej.  

Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach od 2009r. współpracuje z wolontariuszami ze szkolnej grupy „Pomagaczy” przy Szkole Podstawowej Nr8 przy ul. Tanowskiej 14 w Policach. Osobą wspierająca aktywną prace Wolontariuszy z ramienia szkoły  jest Pani Iwona Włodarska – Opiekun Grupy Wolontariuszy. Współpraca obejmuje przede wszystkim działania mające na celu aktywizację środowiska lokalnego, przeciwdziałnie wykluczeniu społecznemu osób starszych oraz wymianę międzypokoleniową. Wolontariusze stanowią bardzo ważne uzupełnienie pracy socjalnej świadczonej w OPS Police. W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach cyklicznie realizuje projekty z Wolontariuszami, do których należą m.in.: „Wigilia dla Osób samotnych”, „Festyn Dzień Starego Miasta”, „Paczka Świąteczna”, „Kawiarnia dla Seniora”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach chciałby szczególnie podkreślić jak ważną role odgrywają Wolontariusze w działaniach realizowanych na rzecz społeczności lokalnej.  Współpraca ze szkolną grupą ”Pomagaczy” przy Szkole Podstawowej Nr8 w Policach jest dla Nas cennym wsparciem. Wolontariusze są grupą aktywną, zaangażowaną i sumienną, na której pomoc zawsze można liczyć. Dzięki Pani Iwonie Włodarskiej i jej profesjonalnej pracy   z młodzieżą, grupa wolontariuszy jest zawsze wspaniale przygotowana i chętna do pracy.