• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn: 7:30 - 15:30 | wt-pt: 7:00 - 15:00

Razem łatwiej!

Dzień Sąsiada

Dzień Sąsiada

W dniu 16 czerwca 2018r. mieszkańcy osiedla Stare Miasto przy współpracy Rady Osiedla nr 2 oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach  już po raz trzeci obchodzili swoje święto pn:„Dzień Sąsiada”.  Ideą oraz celem powyższej inicjatywy, podobnie jak w latach ubiegłych było wzmacnianie więzi sąsiedzkich pomiędzy mieszkańcami oraz integracja i aktywizacja  sąsiadów do wspólnego działania w swojej społeczności.

Spotkanie z okazji „Dnia Sąsiada” odbyło się na terenie placu zabaw przy ul. Nowopol. Zgodnie z propozycją mieszkańców nie zabrakło w tym dniu atrakcji dla dzieci  i dorosłych. Bardzo dużo osób zamieszkałych przy okolicznych ulicach zaangażowało się  w przygotowanie tego wydarzenia. Panie upiekły ciasta, zrobiły sałatki, którymi częstowano wszystkich mieszkańców. Panowie z Rady Osiedla nr 2 wraz z mieszkańcami zaangażowali się w obsługę techniczną imprezy: rozkładali namioty, ustawiali ławki i stoły, podłączali sprzęt grający. Jeden z mieszkańców umożliwił nam dostęp do źródła energii ze swojego mieszkania. Podczas całego spotkania obsługą grilla zajmowali się mieszkańcy. Okoliczni sąsiedzi wynieśli stoły i krzesła ze swoich mieszkań.

Mieszkańcy świętowali „Dzień Sąsiada” przy muzyce na żywo. Spotkanie sąsiedzkie było doskonałą okazją do rozmowy o sprawach dotyczących życia we wspólnej przestrzeni. Sąsiedzi dyskutowali o tym, co można by zrobić dla drugiego sąsiada, tak by żyło się lepiej. W zorganizowanie sąsiedzkiego spotkania oprócz mieszkańców zaangażowali się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Sportowymi w Policach, którzy prowadzili  zabawy integracyjne oraz malowali dzieciom twarze. Zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród dzieci, a także ich rodziców. Pracownicy świetlicy środowiskowej przy RO nr 2 przygotowali konkursy dla wszystkich mieszkańców m.in. przeciąganie liny oraz taniec „na gazecie”. 

Dla wszystkich organizatorów najbardziej satysfakcjonujące było przybycie na plac zabaw osób, które do tej pory bardzo rzadko wychodziły ze swoich mieszkań.  Na zakończenie  organizatorzy podziękowali wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w przygotowania oraz realizację wydarzenia, wręczając pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Mieszkańcy wyrazili swoją gotowość do przygotowania sąsiedzkiego święta w przyszłym roku.