• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn: 7:30 - 15:30 | wt-pt: 7:00 - 15:00

Razem łatwiej!

Grafika w tematyce Wielkanocy

Warsztaty z młodzieżą w ramach projektu „Pamiętaj o mnie – Senior dla Seniora”

  • 2022-04-11 13:38:28
  • OPS Police

Pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach wspólnie z wolontariuszami  szkolnej grupy „Pomagacze” pod opieką Pani Iwony Włodarskiej, zorganizowali w dniu
04.04.2022 r.  warsztaty z rękodzieła. W trakcie spotkania wykonano stroiki z wielkanocnymi jajkami, które zostały przyozdobione metodą decoupage. Uczestnicy  przygotowali również kartki świąteczne, które zostaną dołączone do ozdób wielkanocnych dla seniorów. W zajęciach uczestniczyły również dzieci z Ukrainy, dla których  spotkanie było okazją do integracji z pozostałymi uczniami szkoły.

Warsztaty są jednym z elementów projektu socjalnego pn.: „Pamiętaj o mnie – Senior dla Seniora”, którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych. Opisane działania sprzyjają nawiązaniu relacji międzypokoleniowej oraz promują ideę wolontariatu. Dzięki takim projektom dzieci oraz młodzież uczą się dostrzegać w najbliższym otoczeniu osoby potrzebujące. Dowiadują się w jaki sposób, każdy znas jest w stanie wesprzeć drugą osobę a przede wszystkim, że warto pomagać.      

Stroiki okolicznościowe zostaną wręczą osobiście podczas przedświątecznych odwiedzin osobom starszym, samotnym i schorowanym, zamieszkującymi naszą gminę. Odwiedziny Seniorów przez pracowników socjalnych oraz wolontariuszy odbędą się w dniu 13.04.2022 r.