• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn: 7:30 - 15:30 | wt-pt: 7:00 - 15:00

Razem łatwiej!

Paczki Świąteczne

Paczka Świąteczna

  • 2021-12-21 15:15:53
  • OPS Police

Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach  ponownie zorganizował projekt socjalny pod nazwa „Paczką świąteczna”, który zastąpił z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju projekt pn: „Wigilię dla osób samotnych” Paczkami świątecznym obdarowano 60 osób schorowanych, starszych, samotnych  z terenu Gminy Police. W projekt zaangażowali się wolontariusze ze szkolnej grupy „Pomagacze „ ze Szkoły Podstawowej nr 8  z oddziałami dwujęzycznymi. Wolontariusze uczestniczyli w warsztatach   w dniu 06.12. 21 roku i wykonywali z pracownikami socjalnymi lampiony metodą decoupage, które dołączono do świątecznych paczek. Dziewięcioro wolontariuszy w dniu 20.12.2021 roku pomagało pracownikom socjalnym w dostarczaniu  świątecznych paczek.

Do współpracy przystąpił  Bank Żywności ze Szczecina, który przekazał do OPS produkty żywnościowe, z których pracownicy socjalni przygotowali paczki dla 45 rodzin najbardziej potrzebujących uwzględniając potrzeby tych rodzin.

Do akcji świątecznej paczki przyłączyły się dwie instytucje z gminy Police  - „Zakład Wodociągów i Kanalizacji” w Policach, który organizuje Pracowniczą Akcję Społeczną „Bardziej odpowiedzialni” oraz Przedszkole Publiczne  w Tanowie, które przygotowały  i hojnie obdarowały trzy rodziny świątecznymi podarkami.

Paczka Świąteczna wynika z potrzeby serca i chęci pomagania innym ludziom. Paczki sprawiły dużą radość osobom obdarowanym.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.